Bize Ulaşın! 0216 504 72 27 | [email protected]

Fiber Sonlandırma Hizmeti

Fiber Sonlandırma Hizmeti

FİBER OPTİK SONLANDIRMA

The optical fiber connectors are arranged in a optical fiber distribution frameFiber Optik kabloların sonlandırılmasında standart ürün olarak olarak ST(yuvarlak görünüslü) veya SC(kare  görünüslü) konnektörler kullanılmaktadır. MTRJ, LC ve FC gibi konnektör  çesitleride mevcuttur.

Fiber Optik sonlandırmalar uçtan uca en az kayıp olacak şekilde yapılmak zorundadır. Bu yüzden  konnektörlerin işçiligi bu konuda uzmanlasmış teknik elemanlarımız tarafindan  yapılmalıdır. Günümüzde artik yaygin olarak EPOXY konnektörler  kullanılmaktadır. Bu konnektörlerin özelligi, f/o kablonun özel yapistiricilar  vasıtası ile konnektöre terminasyonunu sağlar. Yapistırıcılar çok kısa sürede  kuruyarak kullanıma hazır hale gelir.

Fiber konnektörlerin takılması asamasında özel aletler kullanılır.Kabloyu  sıyırmak için ince ve hassas agızlı pense,konnektörün uçlarını kesmek için ucu  elmastan yapılmış kesme kalemi, konnektörden tasan kısmı temizlemek için 0 mm  den ince zımpara , terminasyonu yapılmış uçları gözle kontrol edebilmek için  mikroskop ve en sonunda da bu uçları test etmeye yarayan F/O test cihazlari  kullanılır.